GÜVENLİ ÖDEME
500₺ VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERDE ÜCRETSİZ KARGO
AYNI GÜN KARGO

Naruto Shippuden Figür ve Naruto Hakkında Bilgiler

Naruto Shippuden Figür

Ninja olmak için eğitim gören bir grup ortaokul çağındaki çocuk hakkında olayların anlatıldığı bir anime dizisidir. Ana karakter Naruto, bebekken vücudunun içine mühürlenen Dokuz Kuyruklu Tilki yüzünden köyün geri kalanı tarafından kabul edilmeyen, dışlanmış ve yetim bir çocuktur. Amacı, herkesin onun hakkında yanlış düşündüğünü kanıtlamak ve köyün lideri olmaktır. Dizinin büyük bir hayran kitlesi vardır ve Naruto figürleri tüm dünyada sevilen tasarımlardır.

Naruto Shippuden, başkahraman olma arayışını takip eden Naruto animesinin ikinci serisidir. İlk dizinin aksine, Naruto artık daha yaşlı ve maceralarında ona yardım edecek yeni öğretmenleri var. Aynı zamanda, beş shinobi ülkesine yönelik en büyük tehditlerle karşı karşıyadır ve kardeşi olarak gördüğü birinin kaybıyla yüzleşmek zorundadır. Orijinal seri ciddi sorunlarla doluyken, Shippuden her şeyi bir adım öteye çevirerek Naruto’yu savaş, ölüm ve ihanet dünyasına itti. O artık bir çocuk olmadığı için naruto figür denildiği zaman akıllara gelen eldivenler de çıktı.

Shippuden sona eren bir seridir ve önceki serilerdeki hikâyeler ile birbirine bağlıdır. Anime ve manga, olayları açıklamak ve çıkarımlarda bulunmak için hayranlarına çok fazla şey veriyor. Doğal olarak, bu kadar uzun bir diziden ortaya çıkabilecek birçok bilgi vardır.

Naruto Shippuden Kaç Bölüm?

Naruto kısa bir anime değildir. Birçok shonen anime gibi, uzun süredir devam eden ve sevilen bir mangaya dayanıyor, bu da anlatılacak çok hikâye olduğu anlamına geliyor. Manga, anime ile aynı anda yayınlandığından, hikâyenin mangaya yetiştiği zamanlar olmuştur. Animeyi geride bırakmamak için, sadece anime hikâyeleri eklendi, bu da diziyi daha da uzun hale getirdi. Orijinal dizinin 220 bölümü varken Shippuden 500 bölümdür. Yani toplam 720 bölüm diyebiliriz.

Çok uzun hikâyelere sahip olmanın yanı sıra, shonen anime ayrıca düzenli olarak ileriye ve geriye zaman atlamaları kullanır. Bu, karakterlerin başlangıçta oldukça genç olduğu Naruto, One Piece veya Bleach gibi diziler için mantıklı bir kurgudur. Karakterleri yaşlandırmak ve daha sıkıcı, daha az hayati hikâyelerden kaçınmak için dizi biraz ileriki zamana atlıyor. Naruto’nun hikâyesinde, ana karakterleri 12 yaşından 15 yaşına getiren üç yıllık bir zaman atlaması var.

Naruto’yu İzlemeden Shippuden İzlenir Mi?

Bu soruya kısaca hayır cevabını verebiliriz. Shippuden aslında Naruto’nun ikinci kısmıdır. Aslında izlenemez diye bir kural yoktur. Direkt olarak Shippuden izlemeye başlayabilirsiniz ancak bu hikâyeler ve naruto figürleri arasında bağlantı kurmanızı zorlaştırabilir. Ayrıca karakterler arasındaki ilişkiler Naruto dizisinde başlamaktadır.

Shippuden hakkında gerçekten etkileyici olan diğer şey ise, ninja köylerinin ve klanlarının hikâyesini ve mitolojisini yaratmaya giden olağanüstü miktarda dünya inşasıdır. Hikâye, yalnızca ninjaları eğitmek için var olan birkaç köyün olduğu ve naruto figürleriyle dolu kurgusal bir dünyada geçiyor.

Bizi instagramda takip etmek için: Tıklayınız

Bir yanıt yazın

Shopping cart

0
image/svg+xml

Sepetinizde ürün yok.

Continue Shopping